BudownictwoNaturalne.info.pl

Clayworks, tynki gliniane- design, natura, pasja

Clayworks to wysokorozwinięta firma w branży zrównoważonego, naturalnego budownictwa. Założona w Anglii w 2002 roku przez Adama Weismanna i Katy Bryce. Clayworks produkuje unikalne mieszanki naturalnego tynku glinianego dla branży architektonicznej i zajmują się projektowaniem wnętrz. W 2010 r. firma założyła Clay Plaster Network (CPN)- związek wykwalifikowanych wykonawców projektów i tynkarzy.

Filozofia firmy

Clayworks rozwinęła się z głęboko zakorzenionej pasji do łączenia naturalnych materiałów z innowacyjnym i przyciągającym wzrok designem. Skuteczne połączenie funkcjonalności i formy eko-designu w połączeniu z systemem naturalnego budownictwa było rzeczywiście możliwe. Doprowadziło to do kontynuowania poszukiwań w celu stworzenia zdrowych, pięknych i wysokowydajnych wnętrz. Korzystanie z tego, co natura ma do zaoferowania w praktyczny i atrakcyjny sposób, leży u podstaw Clayworks. Czerpią inspirację z ciągle zmieniającego się środowiska naturalnego i łączą swoje doświadczenie do naturalnych tynków i systemów glinianych. Dysponując nieocenionym doświadczeniem w branży budowlanej, stosują tę wiedzę i wykorzystują ją do opracowywania nowych technik budowania w sposób zrównoważony. Łącząc tradycyjne metody budowlane z materiałami naturalnymi, odnawialnymi i nadającymi się do recyklingu, nadal dostosowują nowe techniki do wykorzystania we współczesnych wnętrzach. W związku z tym projekty łączy piękno z celem i praktycznym zastosowaniem. 

Usługi projektowe i wykonawcze

Początkowo Clayworks zajmowała się jedynie projektowaniem wnętrz w szeroko pojętej myśli eko-designu z wykorzystaniem własnych, zaawansowanych technologicznie naturalnych tynków przetestowanych przez naukowców z Uniwersytetu Bath. Tynki Clayworks charakteryzują się wysoką wydajnością, a jednocześnie są w 100% naturalne i obojętne dla środowiskaW 2010 r. już prężnie rozwinięta firma zrobiła kolejny krok. Aby spełnić specjalne wymagania klientów firma zmuszona była zawiązać grupę wykwalifikowanych pracowników budowlanych, tynkarzy oraz rzemieślników-designerów. Clayworks i grupa Clay Plaster Network łączy pasja do ekologicznych rozwiązań budowlanych. Wszyscy pracownicy CPN przechodzą szkolenie w Clayworks lub z zaufanym członkiem stowarzyszonym aby realizować specyficzne wymagania i założenia każdego projektu oraz osiągać pożądane wyniki określone przez klienta.

Produkty Clayworks

Clayworks oferuje gamę naturalnych produktów nie tylko glinianych, które razem tworzą całość systemu Clayworks. System może być wszechstronnie konfigurowany przez klienta, umożliwiając dużą liczbę wariantów do wyboru. Produkty są dostępne w szerokiej gamie kolorów, wykończeń i faktur. Kombinacje są dostosowane do konkretnych wymagań. Właściwa aplikacja zapewnia dokładne spełnienie kryteriów wydajności i wymagań wykończeniowych. Produkty Clayworks doskonale sprawdzają się pod względem wydajności i trwałości. Ponadto wszechstronność zastosowania i ekologiczne cechy produktów potwierdzają ich wysoką jakość.

Firmy działające w Polsce

Na rynku polskim również możemy spotkać firmy działające w tym segmencie branży budowlanej. GlinoDom Budownictwo Naturalne to jedna z silnie rozwijających się firm mająca duże doświadczenie w tym sektorze. Posiadają w ofercie naturalne, zdrowe dla człowieka i przyjazne dla środowiska materiały budowlane. Zajmują się głównie wykonaniem tynków glinianych i wapiennych na zlecenie klienta, a ich działalność realizowana jest na terenie całego kraju. Organizują ponadto warsztaty i szkolenia w zakresie naturalnego budownictwa. Pełna oferta przedstawiciela dostępna jest na stronie www.GlinoDom.pl

W Polsce i na świecie budownictwo naturalne budzi coraz większe zainteresowanie inwestorów, projektantów i wykonawców z branży budowlanej. Sporo jest już specjalistów w tym systemie, a technologie budownictwa naturalnego są stale ulepszane, aby było bezpieczne, trwałe, energooszczędne i komfortowe. Potrzeba czasu, aby stworzyć nowe rozwiązania i je testować. Zainteresowanie i rozwój tej dziedziny przemysłu budowlanego bierze się z coraz to większego skupienia się na zdrowym stylu życia. Budownictwo naturalne to powrót do korzeni, a użycie materiałów, które są bezpieczne dla człowieka, naturalne i zdrowe, to również filozofia bycia bliżej natury i szacunku do matki ziemi.


Jeśli interesuje Cię naturalne budownictwo, tynki gliniane i wapienne oraz inne usługi, doradztwo i wykonanie – koniecznie odwiedź stronę GlinoDom.pl 


 

LEAVE A REPLY

Your email address will not be published. Required fields are marked ( required )

− 1 = 8

Reklama

Newsletter

Zamów nasz bezpłatny newsletter i dołącz grona pasjonatów budownictwa naturalnego.

Kontakt

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM

www.sfreedom.org